11 Gece / 12 Gün Konaklama
1699
1
 • İstanbul Atatürk Havalimanı
 • HONK KONG
20.01.2017

 


UZAKDOĞU TURU 

‘’HONG KONG (2) & BANGKOK (2)&PHUKET (3) & SİNGAPUR (1) &KUALA LUMPUR(1) ‘’

   SÖMESTRE DÖNEMİ

 11 GECE 12 GÜN

 Emirates Hava Yollları’nın BOEING 777 ve AIRBUS A380 tipi seferleri ile
 

 
01.Gün                  ISTANBUL – DUBAI – HONG KONG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates Kontuarı önünde saat 16.30‘da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Emirates Havayolları’na ait EK 122 sefer sayılı uçuş ile saat 19.05 ‘da Dubai’ye hareket, yerel saat ile 01.20’de varışımızın ardından Emirates Havayolları’na ait EK 382 sefer sayılı uçuşu ile saat 03.15’da  Hong Kong’a hareket. Geceleme uçakta.
 
02. GünHONG KONG

Yerel saat ile 14.30’de Hong Kong’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından panoramik Hong Kong şehir turu. Bu turumuz esnasında Abberden, Balıkçı Köyü, Victoria Tepesi, Repulse Bay görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer . Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Yemekli Tekne” turuna katılabilirler (90 USD).Bu turumuzda rehberiniz eşliğinde otelimizden özel otobüsümüz ile hareket edip limandan teknemize biniyoruz. Müzikli ve yemekli olarak organize edeceğimiz bu gezide Hong Kong’un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel bir gece geçirme imkânı bulabilirsiniz. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
 
03.Gün                  HONG KONG

Sabah kahvaltısının ardından odaların arzu eden misafirlerimizekstra olarak düzenlenecek olan “Okyanus Parkı” turuna katılabilirler (80 USD). Bu turumuzda Çin akrobasi gösterisini ve yunusların müthiş şovlarını seyredebilir, Hong Kong’un muhteşem manzarası eşliğinde teleferiğe binebilirsiniz. Okyanus Parkı gezisine katılmak istemeyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Disneyland” turuna katılabilirler (130 USD). Sevdiklerinizle bir kaçamak mı planlıyorsunuz? Bunun için Paris’e gitmenize gerek yok.Mickey ve Minnie sizin için özel olarak tasarlanmış, yepyeni deneyimler getirmek için burada sizleri bekliyorlar. Gizemli nokta, Vahşi Bati, Macera adası, Tomorrowland, Walt Disney Caddesi sizleri çizgi karakterlerin masalsı dünyasına davet ediyor.Tur bitimi otelinize transfer. Geceleme otelimizde.
 

04. Gün                 HONG KONG – BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberinizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Macau Adası’’ turuna katılabilirler (160 USD).  Bu turumuzda otelimizden önce otobüsümüzle gemi kalkış iskelesine gidiyoruz. Buradan 1 saatlik keyifli bir yolculukla Macau Adası'na varıp hemen adadaki gezimize başlıyoruz. Göreceğimiz yerler; Guia Pisti (Macau Grand Prix’sinin alanı), Tanrıca Kum Lam’in heykeli, A-Ma Tapınağı, Macau kulesinden Penha tepesine geçiş, Porta Do Cerco (Çin ile Macau arasındaki bariyer kapısı), Macau hediyelik dükkânı,  İtalyanlar tarafından yapılan 16. yüzyıldan kalma St. Paul Kilisesi, Japon Jesuit Rahipleri, St Paul kilisesinden yürüyüşle ana meydandaki Ladies Caddesine iniş, alışveriş için outletler, Macau’nun dünyaca meşhur Casinosu. Sansınızı deneyebilirsiniz. Öğle yemeğimizi adada yerel restoranda alacağız. Bu çok keyifli turu kaçırmamanızı öneririz. Tur sonrası Hong Kong havalimanına transfer.Emirates havayolları ile EK 385 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.15’de Bangkok’a uçuyoruz.. Yerel saat ile 23.15’de Bangkok’a varış. Otele transfer. Geceleme otelimizde.

05.Gün                  BANGKOK

Kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile panoramik Bangkok şehir turu. Şehir turunda içinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı WatPho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan WatTraimit Tapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki Malikânesi görülecektir. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Bangkok Kanal Gezisi” turuna katılabilirler (40 USD). Bu tura katılmadan Bangkok görülmüş sayılmaz. Turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı. Tay’lıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyecek, ve gezimizi bitirmeden önce Bangkok’un en meşhur 3 tapınağından biri olan muazzam mimarisiyle Wat Arun’u gezeceğiz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği SeaFood Market &Patpong Gece Pazarı turuna katılabilirler (20 USD). Turumuzda önce Tayland’ın en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek burdagunluk getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Bu restoranın sloganı “if it swimswehave it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”. Yemeğimizin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, VersaceCantav.s) ağırlıklı olduğu PatPong gece pazarına geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
06.Gün                  BANGKOK -PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği” turuna katılabilirler (45 USD). Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siam İkizlerinin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz, ayrıca içerideki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dk civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız Yüzen çarşıyı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Ayrıca bir yılan çiftliğine uğrayacak, burada Kobra ve Piton gibi yılanlarla yapılan ilginç bir gösteri izleyeceğiz.  Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasıl mükemmel bicimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’ın en meşhur tropik meyvelerinin tadına bakacaksınız. . Tur sonrası havalimanına transfer. Yerel hava yolları ile Phuket’e uçuş ve varışın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
07. Gün                 PHUKET
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük PhiPhi Adası turuna katılabilirler (80 USD). Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki PhiPhiDon’a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo DiCaprio’nun “TheBeach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği “Maya Bay”’de denize girme ve güneşlenme imkânı. İkinci sırada PhiPhiLey’e uğruyoruz. Burada Viking Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz PhiPhi Adası’nda. Akşam yine sürat teknelerimizle otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
 
08. Gün                 PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği James Bond Adası turuna katılabilirler (80 USD). Gezi teknemizle ilk durağımız birçok belgesele konu olmuş Panak ve Hong adaları olacak. Özel kanolarımız ile yapacağımız bu gezi sırasında, koy ve mağaralar arasında muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağınız bir macera sizleri bekliyor. Açık büfe olarak teknemizde alacağımız öğle yemeğinin ardından bir sonraki durağımız James Bond “Altın tabancalı adam” bölümünün çekildiği James Bond Adası. Bu adadaki meşhur kayayı ve sahili görüyoruz, adadaki Müslüman köylülerden alışveriş yapabilmek ve bol bol fotoğraf çektirmek için serbest zaman. James Bond adasından sonraki en son durağımız şnorkel yapabileceğimiz, yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Lawa adası veya Naka Adası olacaktır. (Hava şartlarına göre karar verilecek) Tur bitimi otelimize dönüş. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği akşam yemekli“PhuketFantasea”turuna katılabilirler. (60 USD). Şov öncesi akşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. LasVegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, akrobasi, özel efektler, fil gösterisi ve Tay kültürünün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Her yaştan ziyaretçileri büyüleyen bu gösteride çok güzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Otele dönüş.  Geceleme otelimizde. 

09.Gün                 PHUKET –SİNGAPUR

Sabah kahvaltısının ardından Phuket havalimanına hareket. Yerel havayolları ile Singapur’a  uçuyoruz. Singapur’a varışımızı takiben şehir turu; Singapur Nehri, Meclis-Opera-Mahkeme binaları ve Merlion anıtı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Çin Mahallesi’nde alışveriş için kısa bir serbest zaman. Tur sonrası otele transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği “Gece Safarisi‘’ turuna katılabilirler (60 USD). Bu gezide dünyada ilk kurulmuş olan gece safarisi parkını gezecek ve buraya sponsor firmalar tarafından getirilerek doğal ortamları yaratılmış çeşitli canlıları göreceğiz. Ayrıca suni olarak yaratılmış yağmur ormanları bölgesinden geçecek, gezinin bir bölümünde trenden inip, yürüyerek “leopar yolu” denen yürüyüş parkurunu gezecek, burada leopar, dev yarasa gibi canlıları çok yakından göreceğiz. Heyecan dolu bir aksam bizleri bekliyor. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde
 
10.Gün                   SINGAPUR – KUALA LUMPUR     

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Sentosa Adası’’ turumuza katılabilirler (70 USD). Sentosa Singapur’luların hafta sonlarını değerlendirdikleri Singapur’un en büyük adası. Otobüsümüzle Faber tepesine geldikten sonra teleferikle adaya guzel manzara eşliğinde geçiyoruz. Ada üzerinde önce Singapur’un tarihinin anlatıldığı mumya müzesini gezeceğiz. Daha sonra devasa okyanus balıklarını, köpekbalıklarını ve daha pek çok okyanus canlısını yürüyen bant üzerinde camın arkasından izleyebileceğiniz büyük akvaryumu gezilecek.Yerel havayolları ile Kuala Lumpur’a  uçuyoruz. Varışı takiben Kuala Lumpur şehir turu. Panoramik sehir turumuz sırasında Kral Sarayı, Çin Mahallesi, Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı, NationalMonument görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Akşam arzu eden misafirlerimizekstraolarak düzenlenecek olan Malezya Gecesi Turuna katılabilirler (55 USD).Malezya’nın geleneksel kültürel danslarını izleyebileceğiniz ve açık büfe Malezya mutfağının en güzel yemeklerinden yiyebileceğiniz şehrin en meşhur restoranına gidiyoruz. Gezimiz bol pazarlıkla alışveriş yapabileceğiniz Çin mahallesindeki gece pazarıyla devam edecek.  Çin mahallesinden sonra kısa bir otobüs turu yapılacak ve şehri gece ışıklar altında göreceğiz.Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
 
11.Gün                   KUALA LUMPUR – DUBAİ- ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Batu Mağaraları Turuna katılabilirler (45 USD). Bu turumuzda 130 milyon yıllık kireç taşından Tepenin içine yapılmış Batu Mağarasını ziyaret ediyoruz. Girişte bizi maymunlar karşılıyor. 272 basamak çıkarak mağaranın içindeki Hindu Tapınağını ziyaret ediyor ve Tanrı Muruga’nın en yüksekteki mabedini görüyoruz. Dönüşte Pewter (bakır kalay karışımı) isimli maddeden yöresel eşyaların yapıldığı RoyalSelangorPewter merkezini geziyoruz.Tur bitiminde Kuala Lumpur havalimanına hareket.
 
12.GÜN. ISTANBUL

Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Emirates Havayollarının EK 343 sefer sayılı uçuş ile saat 01.10 ‘de Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 04.30’de Dubai’ye varışımızın ardından, Emirates Havayollarının EK 123 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.45’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 13.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler
 • Havalimanı Vergileri
 • Kahvaltı
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Akşam Yemekleri
 • Ekstra Turlar
 • Öğle Yemekleri
 • Seyahat Sigortası
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
Tur Özeti

Tarih Aralığı : 16.03.2018 / 27.03.2018


Fiyata Neler Dahil ?
 • Havalimanı Vergileri
 • Kahvaltı
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti

Neden Elçi Tur ?
Uygun fiyatlar, Güvenlir HizmetUygun fiyatlar, Güvenlir Hizmet
Avantajlı Ödeme SeçeneklerAvantajlı Ödeme Seçenekler
30 Yıllık sektör tecrübesi30 Yıllık sektör tecrübesi
Reklam 1
Web Tasarım
444 32 70 - 0216 346 26 46
Türkiyenin Her Yerinden
Ekonomik Hac ve Umre