3 GECE 4 GÜN Konaklama
549
4
 • İstanbul Atatürk Havalimanı
 • TEL AVİV
25.08.2018
1. GÜN
İSTANBUL - TEL AVİV - YAFA - KUDÜS

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları  Kontuarı önünde 08:00’de buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 11:05’de Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 13:20'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası,Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönümü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları  Kontuarı önünde 08:00’de buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından 11:05’de Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Saat 13:20'de varış sonrası Yafa şehrine geçiyoruz.Yafa şehrinde, Osmanlı eserleri olan El- Bahr Camii, Mahmudiye Külliyesi, Osmanlı Karakol Binası,Tarihi Çeşme ve Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yıldönümü anısına yapılan saat kulesinin görülmesinin ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN
KUDÜS

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi bulunmaktadır.Cuma namazının kılınmasının ardından Musevilerin 2000 yıldır Romalılar tarafından yıkılan Büyük  Tapınaklarının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu), Kutsal Kabir Kilisesi , Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz.İsteyen misafirlerimiz Eski Kudüs Çarşısının kafelerinde kahve molası verebilirler.Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

3. GÜN
KUDÜS - EL HALİL - ERİHA - ÖLÜDENİZ

İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır.Ziyaret  sonrası tarihi 11 bin yıl öncesine dayanan Eriha  şehrine geçiyoruz. Hz.İsa’nın şeytanla imtihan edildiği ayartma dağının görülmesinden sonra, Bir zamanlar Kleopatra’nın sahip olduğu bu eşsiz topraklarda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Eriha şehrine veda ediyor Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket ediyoruz.Deniz seviyesinden 400 metre. aşağıda bulunan ,Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore  şehirlerinin helak olup altında kaldığı Lut Gölünde rehberimizin anlatımı sonrası serbest zaman .Gezimiz sonrası bir Memlük Kervansarayı içinde bulunan Hz.Musa kabrine  geçiyoruz. Ziyaretten sonra Kudüs’teki otelimize transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

4. GÜN
KUDÜS - BETHLEHM - TEL AVİV - İSTANBUL

İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler.Sonrasında sabah kahvaltımız otelimizde. Odaların boşaltılmasından sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma.Buluşma sonrası  Hz.Meryem’in defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti,Hz.İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz. İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesini (milletler kilisesi) , Zion dağındaki Hz.Davud’un kabrini ziyaret ediyoruz.Gezimiz sonrası   Musevilik, Hristiyanlık ve İslam dinlerinde önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü,Selman-ı Farisi Türbesi, Rabia-tül Adeviyye Türbesini ziyaret ediyoruz.Tur sonrası kadim Kudüs şehrine veda ediyoruz.Turumuzdaki son ziyaret noktamız olan Bethlehem şehrine hareket ediyoruz .Burada Nativity(Doğuş) kilisesinin  içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret  edeceğiz.Tur bitimi Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Türk   Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 21:45’de İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…
 

 
Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler
 • Akşam Yemekleri
 • Havalimanı Vergileri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti
 • Ekstra Turlar
 • İsrail Vize Ücreti ( 30 Euro )
 • Seyahat Sigortası
Tur Özeti

Tarih Aralığı : 22.08.2018 / 25.08.2018


Fiyata Neler Dahil ?
 • Akşam Yemekleri
 • Havalimanı Vergileri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti

Neden Elçi Tur ?
Uygun fiyatlar, Güvenlir HizmetUygun fiyatlar, Güvenlir Hizmet
Avantajlı Ödeme SeçeneklerAvantajlı Ödeme Seçenekler
30 Yıllık sektör tecrübesi30 Yıllık sektör tecrübesi
Reklam 1
Web Tasarım
444 32 70
Türkiyenin Her Yerinden
Ekonomik Hac ve Umre