7 Gece / 8 Gün Konaklama
649
1
 • İSTANBUL
 • FİLİBE
01.07.2017  OTOBÜSLE BAŞTAN BAŞA BALKANLAR TURU

    7 GECE  / 8 GÜN 


 HARAKET NOKTALARI
Beşiktaş : 06:30 Yıldız camii önü
Bakırköy : 07:00 İncirli plaza önü

 
1. Gün: İSTANBUL– FİLİBE – SOFYA (BULGARİSTAN)

Beşiktaş: 06.30 Bakırköy: 07.00 İstanbul’dan çıkışımızı takiben otobüste alacağımız kahvaltı sonrası Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve vize işlemleri sonrası Bulgaristan’a giriş. Yolculuğumuz Filibe yolu üzerinden devam ediyor.  Kapıkule üzerinden Bulgaristan yolu takip edilerek, yolda gerekli yerlerde molalar verilerek Filibe ye varış Öğle yemeğimizi alıyoruz ve Filibe turumuz başlıyor. Osmanlı ve Bizans izleri taşıyan şehirde ilk durağımız Cuma Camii ve sırasıyla Nöbet tepe ve Balabanov evi, Mevlevihane ve Aya Nedelya klişesi, ZlatioBoyaciev Evi. Hindilyan Evi. Antik Tiyatro ve Eski Plovdiv oluyor. Ortalama 2 saat sürecek gezimizin ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya ve hareket ile 3-4 saat yolculuk sonrası Sofya panoramik şehir turumuz sırasında  Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, AleksanderNevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır gezimiz sonrası konaklama için otelimize hareket. Konaklama otelde.


2. Gün: SOFYA (BULGARİSTAN) - SIRBİSTAN  (BELGRAD )

Sabah otelinizde alacağımız kahvaltı sonrası Belgrad’a doğru hareket. Öncelikle Dimitrovgrad sınır kapısı üzerinden geçerek Niş-Paracın-Radja karayolunu takip ederek canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’a varış. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrat’ta panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa ( Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikir bayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur çeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü KnezMihalijova Caddesi, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerlerdendir. Turumuzun ardından otelimize hareket varış. Geceleme Belgrat’taki otelimizde.
Dileyen Misafirlerimiz için Ekstra Sırbistan folklor gecesi (35 €)

3. Gün: SIRBİSTAN  (BELGRAD ) - SARAYBOSNA ( BOSNA -HERSEK )

Sabah erken kahvaltı sonrası otelinizden Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya hareket. Cacak-Uzice karayolu üzerinden yola devam edip Vişegrad sınır şehrine varmadan önce bir öğle yemeği molası verme. Yemeğin ardından yola devam edip Saraybosna ya varış ve Saraybosna turumuz başlıyor. Turumuz esnasında İlk durağımız dünyaca ünlü merkezi Baş Çarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog,1914’te Fransız Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2.Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye camileri keşif duraklarımız. Serbest zamanın ardından konaklama için otelimize varış.
Saraybosna’daki otele varış ve akşam saatlerine kadar dinlenmek üzere odalara yerleşme.
Saraybosna’daki otele varış ve akşam saatlerine kadar dinlenmek üzere odalara yerleşme .Dileyen Misafirlerimiz için Ekstra Boşnak gecesi (25 €)

4. Gün: SARAYBOSNA KONYİTZ/MOSTAR/BLAGAY/POÇİTELİ/TREBİNJE( BOSNA - HERSEK )

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra saat 07.30’da Konjic şehrinde hareket. Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhurKonjic köprüsünü görme sonrasında Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yablanitza’ya hareketPartizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görünümü sonrasında Mostar’a hareket Mostar'da tarihi camilerin ve dünyanın en ünlü köprüsünün görülmesi. Mostar Köprüsü; Neretva Nehri üzerinde Mimar Sinan'ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilmiş olup, yapımında 456 kalıp taş kullanılmıştır. Köprü, şehre de adını vermiştir. Mostar Köprüsü, yüzyıllar boyunca Bosna'da hoşgörü ve kültürel çeşitliliğin sembolü olmuştur. Mostar’da serbest zaman sonrasında Blagay’a hareket. Blagay'da Öğle yemeğini için mola sonrası Buna Nehri'nin kaynağının görülmesi ve Alperenler Tekkesinin ziyaret edilmesi sonrasında Poçiteli’ye hareket. Unesco koruması altında olan eski Osmanlı köyü Poçiteli’nin gezilmesi ardından Trebinje’ye hareket (Poçiteli-Trebinje Arası 90 km 1 saat 15 dakika) yorucu bir gün sonrasında otelimizde dinlenme.

 5. Gün: TREBİNJE –(BOSNA HERSEK ) -KOTOR, BUDVA (KARADAĞ)

Erken alınacak kahvaltının ardından özel otobüsler ile Karadağ'a doğru doyumsuz bir yolculuk başlıyor. Yol üzerinde durağımız Adriyatik’in incisi Kotor ve sonrasında Avrupa jet sosyetesinin yeni gözdesi Budvaya varış. Budva’da yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu zengin bir işadamına satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St.Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde mola. Turumuzun bitiminde Budvadaki otelimize varış ve geceleme.

6. Gün: BUDVA (KARADAĞ)-TIRAN, İŞKODRA ( ARNAVUTLUK) OHRİ ( MAKEDONYA )

Erken alınacak kahvaltının ardından özel otobüsler ile Tiran'a hareket ediyoruz. İlk durağımız İşkodra Panoramik turumuz sırasında İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını göreceğiz. Ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca’nın eski anıtmezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler. Öğle Yemeği ve alışveriş için serbest zaman sonrası Makedonya’nın incisi Ohri’de hareket ile Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş, tarihi Ohri şehrini tanıtan bir tur gerçekleşiyoruz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı. Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz BogorodicaPerivleptos, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı ve Ohri Pazarı göreceğimiz yerlerden bazıları ardından geceleme ve Ohri’deki otelimizde.
Dileyen Misafirlerimiz için Ekstra  Makedon gecesi (30 €)

7. Gün: OHRİ –(MAKEDONYA) -SELANİK ( YUNANİSTAN )

Erken alınacak kahvaltının ardından özel otobüsler ile Selanik yolculuğumuz başlıyor. Gümrük işlemlerinin ardından Selanik'e varıyoruz. Selanik’e varış ve panoramik şehir turu; Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali ve Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyor, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey Camii, Aristoteles, Elefterios meydanları da görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize yerleşiyoruz.Dileyen Misafirlerimiz için Ekstra Yunan Sirtaki gecesi 30 € )

8. Gün: KAVALA ( YUNANİSTAN ) -TÜRKİYE

Sabah kahvaltı sonrası Kavala ’ya hareket, Yaklaşık 2-3 saatlik yolculuk sonrası Kavala ‘ya varış ve panoramik şehir turu; su kemerleri, liman, kale, 19.yy Neoklasik yapılar, Pangia, eski & yeni şehir, Acropolis, deniz feneri, Ag.Nicholas&TeodoroKimissi kiliseleri Kavalalı Mehmet Ali paşa imarethane, ev &heykeli’nin görülmesi sonrası yemek için serbest zaman. Yemek sonrası Gümülcine & Dedeağaç karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına yolculuk. Pasaport vegümrük işlemlerini takiben Keşan-Tekirdağ-Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk ve turumuzun sonu.


 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler
 • Havalimanı Vergileri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ekstra Turlar
 • Öğle Yemekleri
 • Seyahat Sigortası
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
Tur Özeti

Tarih Aralığı : 01.07.2017 / 08.07.2017


Fiyata Neler Dahil ?
 • Havalimanı Vergileri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti

Neden Elçi Tur ?
Uygun fiyatlar, Güvenlir HizmetUygun fiyatlar, Güvenlir Hizmet
Avantajlı Ödeme SeçeneklerAvantajlı Ödeme Seçenekler
30 Yıllık sektör tecrübesi30 Yıllık sektör tecrübesi
Reklam 1
Web Tasarım
0216 912 16 51
Türkiyenin Her Yerinden
Ekonomik Hac ve Umre