7 Gece 8 Gün Konaklama
975
1
 • İstanbul
 • Amsterdam
24.07.2018
1. Gün  Salı İSTANBUL - AMSTERDAM

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:30'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1957 sefer sayılı uçuşu ile 10:35'te Amsterdam'a uçuş. Yerel saat ile 13:05'te varış. Varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Amsterdam turu için şehir merkezine hareket. Avrupa'da en çok Türk'ün yaşadığı üçüncü ülke olan Hollanda'nın nüfusunun %2'lik kısmını Türkler oluşturmaktadır. Turumuzda şehrin merkezi olarak kabul edilen Dam Meydanı ve Ulusal Anıt, Kraliyet Sarayı ve Merkez İstasyon görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında hikayesi bir hayli ilginç olan Fatih Camii'ni ziyarete gidiyoruz. Burada öğle namazı için vereceğimiz serbest zamanın ardından Çiçek Pazarı'na hareket ediyoruz. 1562 yılında Osmanlı'dan kumaş getiren bir geminin içerisinde bulunan Lale soğanları, ne olduğu anlaşılmadan soğan elde edebilmek için Hollandalılar tarafından ekilmiştir. Aylar sonra ortaya çıkan manzara karşısında şaşkın olan Hollandalılar kendilerini bir anda Lale çılgınlığının tam ortasında bulurlar. Bir malikane fiyatına kadar artan Lale fiyatları sayesinde Hollanda, yurt dışına Lale ihraç etmeye başlar ve bu konuda Dünya'nın lideri haline gelir. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

2. Gün  Çarşamba AMSTERDAM
 

 

Sabah kahvaltısının ardından Büyük Hollanda turu için otelden ayrılıyoruz. Bu turumuzda ilk olarak mavi porselenleri ve festivalleri ile ünlü Delft şehrine hareket ediyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Hollanda'nın ticaret merkezi olan Rotterdam Şehri'ne hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Ren nehri köprüleri, ünlü Erasmusbrug köprüsü ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Mevlana Rotterdam Camii'ne hareket ediyoruz. Pastel renkli hazır betondan inşa edilen caminin üst kubbesi ve iki minaresi ile iç düzenlemesi Osmanlı mimari özelliklerini taşıyor. Burada öğle namazı için vereceğimiz serbest zamanın ardından Den Haag'a hareket ediyoruz. Eski başkent ve yönetim merkezi Den Haag şehir turumuzda, minyatür Hollanda Madurodam, Mestag panorama müzesi (sizi 1880 yılına götürecek), Kraliyet Sarayı ve Kuzey Denizi kıyısı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

3. Gün  Perşembe AMSTERDAM - BRÜKSEL
 

 

Sabah kahvaltısının ardından Brugges'e hareket ediyoruz. Tablo gibi kanalları, eski köprüleri, UNESCO koruması altındaki yapıları ve çikolatası ile ünlü Brugges'de vereceğimiz serbest zamanın ardından Brüksel'e hareket ediyoruz. Brüksel'e varış sonrası panoramik şehir turu. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place (şehir meydanı), Borsa Binası, Atomium anıtı ve Heysel stadyumu görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

4. Gün  Cuma BRÜKSEL - PARİS
 

 

Sabah kahvaltısının ardından Paris'e hareket ediyoruz. Kozmopolit yapısıyla ünlenen Paris aynı zamanda Avrupa'da en çok Müslüman'ın yaşadığı şehirdir. Paris'e varışımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Cuma Namazını kılmak üzere Büyük Paris Camii'ne gidiyoruz. Fransa 'da inşa edilmiş ilk cami olan bu cami, I. Dünya Savaşı sırasında Fransız kolonilerinde Almanlara karşı savaşan Müslümanların anısına Fransız hükümeti tarafından inşa edilmiştir. Cuma Namazı sonrası, şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Eyfel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Rivoli, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve cam piramit, D'orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon'un mezarı, Meclis binası, 3. Aleksandr köprüsü, 1900 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı, Madeleine Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

5. Gün  Cumartesi PARİS
 

 

Sabah kahvaltısının ardından Paris'i keşfe çıkıyoruz. Turumuzda Eiffel Kulesinin 2. Katına çıkarak bu büyülü kenti yukarıdan izleme şansına sahip olacaksınız. Sonrasında Seine nehri üzerinde 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında tur atıp Paris'i ve köprülerini nehirden görmenin keyfini çıkaracaksınız. Daha sonra Paris'in en eski ve en yüksek tepesi olan Montmarte'a teleferik ile çıkıyoruz. Sacre ve yanındaki ressamlarıyla ünlü, bohem yaşam tarzını soluyacağınız Tertre Meydanındaki alışveriş veya portrenizi yaptıracağınız serbest zamanımızın ardından romanlara, şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur Notre Dame katedralini ziyarete gidiyoruz. Katedral gezisi sonrasında Paris'in sıfır noktasında vereceğimiz resim molasının ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

6. Gün  Pazar PARİS - İSTANBUL
 

 

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK1826 sayılı tarifeli seferi ile saat 16:20'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 20:50'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Başka bir gezide görüşmek üzere.

 

Dahil Hizmetler :

· Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Amsterdam (AMS) / Paris (CDG) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
· Havalimanı vergileri
· 4* otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar
· Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
· Tüm şehirlerarası transferler
· Programda bulunan tüm turlar
· Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
· Zorunlu Seyahat Sigortası
· Şehir Vergileri (25 Euro)


Hariç Hizmetler

· Vize ücreti (120 Euro)
· Özel Seyahat Sağlık Sigortası 
· Yurt dışı çıkış harcı bedeli
· Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
· Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler
 • Akşam Yemekleri
 • Havalimanı Vergileri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ekstra Turlar
 • Öğle Yemekleri
 • Schengen Vize Ücreti ( 120 Euro )
 • Seyahat Sigortası
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
Tur Özeti

Bu tur uçakla gerçekleşmektedir.

Tarih Aralığı : 24.07.2018 / 29.07.2018


Fiyata Neler Dahil ?
 • Akşam Yemekleri
 • Havalimanı Vergileri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti

Neden Elçi Tur ?
Uygun fiyatlar, Güvenlir HizmetUygun fiyatlar, Güvenlir Hizmet
Avantajlı Ödeme SeçeneklerAvantajlı Ödeme Seçenekler
30 Yıllık sektör tecrübesi30 Yıllık sektör tecrübesi
Reklam 1
Web Tasarım
444 32 70
Türkiyenin Her Yerinden
Ekonomik Hac ve Umre