4 Gece / 5 Gün Konaklama
899
1
 • İstanbul Sabiha Gökçen
 • Kazablanka
21.03.2018


RENKLER VE DÜŞLER 

GİZEMLİ FAS TURU

Air Arabia ile 4 Gece 5 Gün 

 


 İSTANBUL / SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

Akşam Sabiha Gökçen Hava Limanında saat 22 :30 da  Dış Hatlarda buluşuyoruz. Chek-in işlemlerinden sonra Uçağa geçiyoruz.

1.GÜN . ISTANBUL - CASABLANCA – FES  296 Km.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Air Arabia’nın 3O2438 sefer sayılı uçuşu ile saat 00:15’te Casablanca’ya hareket. Yerel saat ile 03:15’da Casablanca Mohammed  V Havalimanına varıyoruz. Pasaport işlemlerinden sonra otobüsle saat 04.15  Fes’e hareket ediyoruz.  Saat 08.00  gibi Fes’e varış ve alınacak kahvaltı sonrası günümüzü Fes şehir gezisine ayırıyoruz.Fes ,yüz yıllar boyunca Batı İslam dünyasının en önemli dini merkezlerinden biri ve Fas Krallığının kültürel başkenti olmuştur. Eski şehir Fes el Bali, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. Medina’sı dünya üzerinde halen arabaların giremediği en büyük alan olarak bilinir. Ayrıca 859 yılında kurulan Al Karaouine Üniversitesi de dünya üzerinde eğitime devam eden en eski üniversitedir. Gezimize Borj Sud’den Fes el Bali’nin panoramik fotoğraflarını çekerek başlıyoruz. Sonrasında tepeden şaşkınlıkla izlediğimiz bu manzaranın içine giriyoruz ve sırasıyla Porselen Atölyesi, Kraliyet Sarayı, Mellah, Bab Boujloud, Bou Inania Medresesi (dışarıdan), Nejjarine Meydanı, Nejjarine Çeşmesi, Foundouk Nejjarine (dışarıdan), Moulay Idriss Mozolesi, Al Attarine Medresesi (dışarıdan), Al Karaouine Cami (dışarıdan) ve Fes’de halen ortaçağdan kalma arkaik tekniklerle üretim yapan en büyük tabakhane olan Chouara’yı görüyoruz. Bu gezilerimiz esnasında el sanatları ve Fas’a has ürün satan çarşılarda alışveriş yapma olanağı da bulacaksınız. Medina’nın etkileyici yapılarının birinde alınacak öğle yemeğini takiben şehre hakim bir yerde bulunan diğer surlardan –Borj Nord- Fes el Bali’yi diğer taraftan seyrediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. GÜN    FES – MEKNES 62 km.– RABAT 145 Km- CASABLANCA 90 km.-MARRAKECH 235 km

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış yaparak Meknes  ve Rabat üzerinden Casablanca’ya gidiyoruz.. İlk durağımız olan Meknes’de sırasıyla Fas’ın en güzel ve ihtişamlı şehir surları, şehir kapısı Bab Mansour ve El Hedima Meydanı ziyaret edilecektir. Meknes Kenti de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde sayılmaktadır. Gezi sonrası Fas krallığın siyasi başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası Rabat’ta kısa bir şehir turundan sonra  Mohammed V Mozolesi’ni, Hassan Kulesi’ni ve Kasbah Oudaia’yı ziyaret ediyoruz. Kasbah’ın terasından Atlantik Okyanusu’nu ve dünyanın birbirine en yakın iki şehrini de göreceğiz; Rabat ve Sale...  Şehir turu sonrası  Marakeş’e hareket ediyoruz.  Geceleme ve akşam yemeği Marakeş’de otelimizde.

3.GÜN :   MARRAKECH 

Sabah kahvaltısının ardından  tam gün Marrakech turu. Menara Bahçeleri, İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadien Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğle yemeği sonrası çarşı için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Jmaa El Fna Meydanı: Afrika’daki en hareketli şehir meydanı. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen; marakşilerin buluşma alanı vakit geçirilecek yerler arasındadır. Geceleme ve akşam yemeği Marakeş’de otelimizde. Akşam isteğe bağlı düzenlenen akşam yemekli Chez Ali şov programına katılma olanağı.(60 Euro) Geceleme otelimizde.

4 .GÜN :  MARAKEŞ – ESSAOUİRA – 170 Km. – MARAKEŞ

Sabah kahvaltıdan  sonra günübirlik  Essaouira turu için  yola çıkıyoruz. Essaouira’da Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan ESSAOUIRA uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında dalga almayan bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Fas’ın gizemli kentlerinden Marakeş kiremit rengi ile Fes ve Meknes sarısı ile Essaouira ise mavi ve beyaz ile hafızalarınızdaki renk cümbüşünü tamamlar. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri ile birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Bohem hayatı seçen binlerce Avrupalı şehrin tarihi medinasında (sur içi) kiraladıkları, satın aldıkları evlerde yaşarlar. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler. Endemik bir bitki olan Argan ağacı sadece Essaoira yakınlarında bulunmaktadır. Argan bölgesine girişte bizleri bekleyen Argan ağacı üzerindeki keçiler resimlemek için duruyoruz. Sonra kadınlardan oluşan Argan kooperatiflerinden birinde durup imalat aşamasını görüp orijinal Argan ürünleri alma olanağını buluyoruz.Şehirde kale, medina, çarşı, eski liman gezeceğimiz yerler arasında. Kilimler, yöreye has ağaç işleri, deri işlemeler, Fas’a özgü el işleri tarihi ve canlı çarşısındaki dükkânlarda alışveriş imkânı... Şehir gezisinden sonra Marakeş’e geri dönüyoruz.  Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

5.GÜN -  MARAKEŞ – CASABLANCA - MUHAMMED V HAVALİMANI 220 Km. – İSTANBUL

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından  Fas Krallığı’nın ekonomik başkenti Casablanca’ya doğru yola çıkacağız. Şehre varışımızla beraber gezimize Corniche’te (Kordon Boyu) Fas’ın gururu Hassan II Cami ile başlıyoruz. Hassan II Camii, alanı açısından dünyanın en büyük üçüncü ve minare yüksekliği açısından da en yüksek camisi olarak bilinmektedir (Cami giriş ücreti 120 Dirhemdir. Namaz saati ücretsizdir. ). Casablanca’da yapılacak panoramik tur sonrası Mohammed V Havaalanı’na transfer. Saat 15:00  gibi Havaalanında oluyoruz; check-in işlemlerinden sonra Air Arabia’nın 3O2438 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:00’a İstanbul’a hareket. Saat 23:20 ’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Not: Tur programı içeriği aynı kalmak kaydı ile, tur güzergahı, konaklama yerleri seçimleri acente tarafından değiştirilebilir.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler
 • Akşam Yemekleri
 • Havalimanı Vergileri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ekstra Turlar
 • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax)
 • Öğle Yemekleri
 • Seyahat Sigortası
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
Tur Özeti

Tarih Aralığı : 21.03.2018 / 25.03.2018


Fiyata Neler Dahil ?
 • Akşam Yemekleri
 • Havalimanı Vergileri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti

Neden Elçi Tur ?
Uygun fiyatlar, Güvenlir HizmetUygun fiyatlar, Güvenlir Hizmet
Avantajlı Ödeme SeçeneklerAvantajlı Ödeme Seçenekler
30 Yıllık sektör tecrübesi30 Yıllık sektör tecrübesi
Reklam 1
Web Tasarım
444 28 29
Türkiyenin Her Yerinden
Ekonomik Hac ve Umre