7 Gece / 8 Gün Konaklama
1099
1
 • İstanbul Atatürk Havalimanı
 • Malaga
12.05.2017

 

RONDA DA GÜN DOĞUMU

 ENDÜLÜS & FAS  TURU

THY İLE 7 GECE GÜN 

İSPANYA – GİBRALTAR (CEBELİTARIK) - FAS

MALAGA, GRANADA, CORDOBA, SEVİLLA, RONDA, ALGECİRAS, TARFİA,

TANGER, CHEFCHAOUEN, FES, RABAT, CASABLANCA, MARAKEŞ, ESSAOUİRA

 

1. GÜN: İSTANBUL – MALAGA – GRANADA 125 Km

THY TK 1305 sefer sayılı uçağı ile saat 09:15 de Malagaya hareket ediyoruz.   Yerel saat il 13:00 da Malagada pasaport kontrolü sonrası saat 15:00 da Granada ya ’harekete diyoruz.  saat 17:00 gibi El hamra saray gezisi ile turumuza başlıyoruz. Saray müzeden alacağımız randevu saatine göre UNESCO Listesi’nde yer alan ve 1300’lü yılların başında inşa edilmiş meşhur El Hamra Sarayını ve sonrasında yapacağımız şehir turunda Plaza Nueva, Albaicin ve Sacramento görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası isteğe bağlı gece şehir turu yaparak Flamenko gösterini izlemek için Sacramento’da bulunan gösteri merkezinde Flamenko izle olanağı. Geceleme ve akşam yemeği Granada ’da.
 

2. GÜN: GRANADA – CORDOBA 160 Km  – SEVİLLA 140 Km – RONDA 130 Km.

Kahvaltı sonrası saat 07:00 da hareket ediyoruz.İlk durağımız Cordoba (Kurtuba) olacak.  Şehir turu; İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ve yapımına 785’te başlanıp 987 yılında tamamlanan, ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Cordoba Camii’ni geziyoruz. Cordoba Cami, Endülüslerden kalan orijinal hali ile korunmaktadır; 1013 sütunlu ve otuz iki bin kişilik alanı ile UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS Listesi’nde yer almaktadır. Ortaçağ mimarisine güzel örneklerinden birini teşkil eden eski şehirde yapacağımız gezinti sonrası  Sevilla’ya hareket ediyoruz.  Şehir turunda; Plaza de Espana (İspanyol Meydanı), Marakeş’teki Majorel Bahçeleri’ni aratmayacak güzellikteki Maria Luisa Parkı, Guadalquivir Nehri, ve Altın kule, Ulu Camii iken kiliseye çevrilerek yüz yıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük Katedrali haline gelen  Kristof Kolomb’un mezarının içinde bulunduğu Sevilla Katedrali'ni,  Ulu Cami’nin minaresi iken çan kulesi yapılan 104 m yüksekliğindeki Giralda ve Müslüman ustalar tarafından Hıristiyan krallara İslam Sanatı kullanılarak yapılan Alkazar Sarayı gezilecek yerler arasındadır.  Keyifli bir gün sonrası turumuzun en duygusal etabı başlıyor. Endülüs’ün son kalesi olarak bilinen Rona’ya hareket ediyoruz. Boğa güreşin kudusü olarak bilinen şehir ünlü Amerikalı yazar Ernest Hemingway 1940 yılında yazılmış Çanlar Kimin İçin Çalıyor (For Whom the Bell Tolls), eserinde konu olan Ronda’da konaklıyoruz. Yemek sonrası Ronda sokaklarında dolaşıp tarihi yudumluyoruz."Ada değildir insan, bütün hiç değildir bir başına; anakaranın bir parçasıdır, bir damladır okyanusta; bir toprak tanesini alıp götürse deniz, küçülür Avrupa, sanki yiten bir burunmuş, dostlarının ya da senin bir yurtluğunmuş gibi, ölünce bir insan eksilirim ben, çünkü insanoğlunun bir parçasıyım; işte bundandır ki sorup durma çanların kimin için çaldığını; senin için çalıyor." John Donne.


3. GÜN: RONDA – TARİFA 130 Km –TANGER – CHEFCHAOUEN 115 km

Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası sabah saat 07:30 da gün doğumunu seyretmek için Ronda köprüsünde yerimiz alıyoruz. Siera nevada dağlarından doğan güneşin ilk ışıkları kanımızı ısıtmaya başlarken alacağımız kahvemiz ile bu anın keyfini çıkarıyoruz.Endülüs’ün son kalesinin hikâyesini bir kez daha rehberimizden dinledikten sonra saat 08:30 gibi otobüsümsüdeki yerimiz alıyoruz ve Tarifa’ya hareket ediyoruz. Saat 11:00 da ki feribot ile İspanya’yı terk edip Cebelitarık boğazını geçerek Afrika’nın en batısına ulaşıyoruz. Biz bekleyen otobüsümüz ile önce Ünlü gezgin İbni Batuta’nın şehiri Tanca’yı geziyoruz. Öğle yemeği sonrası Chefchaouen’e doğru yola çıkıyoruz. Gezi programının en ilgin yerlerinden biri olan, yemyeşil doğası ve maviye boyalı evleriyle sıra dışı bir yer olan Chechaouen’de gezeceğimiz yerler arasında V. Muhammed Meydanı, Medina, Kasbah ve bulunmaktadır. Geceleme ve akşam yemeği Chefchaouen’de.


4. GÜN CHEFCHAOUEN- FES 206 km

Sabah, rehberimizin belirleyeceği saatte kalkıyoruz. Kahvaltının ardından Rif dağları arasından ve koloni döneminden kalma İspanyol-Fransız bölgesini ayıran gümrüklü alandan geçip öğle saatlerine yaklaşırken Fes’e varıyoruz. Önce otelimize yerleşip valizlerimiz otele bırakıyoruz. Şehir turna başlıyoruz.  Fes, yüz yıllar boyunca Batı İslam dünyasının en önemli dini merkezlerinden biri ve Fas Krallığının kültürel başkenti olmuştur. Eski şehir Fes el Bali, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. Medina’sı dünya üzerinde halen arabaların giremediği en büyük alan olarak bilinir. Ayrıca 859 yılında kurulan Al Karaouine Üniversitesi de dünya üzerinde eğitime devam eden en eski üniversitedir. Gezimize Borj Sud’den Fes el Bali’nin panoramik fotoğraflarını çekerek başlıyoruz. Sonrasında ise tepeden şaşkınlıkla izlediğimiz bu manzaranın içine giriyor ve sırasıyla Porselen Atölyesi, Kraliyet Sarayı, Mellah, Bab Boujloud, Bou Inania Medresesi (dışarıdan), Nejjarine Meydanı, Nejjarine Çeşmesi, Foundouk Nejjarine (dışarıdan), Moulay Idriss Mozolesi, Al Attarine Medresesi (dışarıdan), Al Karaouine Cami (dışarıdan) ve Fes’de halen ortaçağdan kalma arkaik tekniklerle üretim yapan en büyük tabakhane olan Chouara’yı görüyoruz. Bu gezilerimiz esnasında el sanatları ve Fas’a has ürün satan çarşılarda alışveriş yapma olanağı da bulacaksınız. Medina’nın etkileyici yapılarının birinde alınacak öğle yemeğini takiben şehre hakim bir yerde bulunan diğer surlardan – Borj Nord - Fes el Bali’yi diğer taraftan seyrediyoruz. Etkileyici, güzel bir gün sonrası geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


5. GÜN FES – MEKNES 65 Km – RABAT 140 Km  – KAZABLANCAK 80 km – MARAKEŞ 230 Km

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası yapacağımız kısa seyahat ile önce Meknes şehir tur yapıyoruz. Rabat  panoramik şehir turunda.  Kraliyet Sarayı’nı, Bakanlıklar ve Parlamento’yu otobüs içerisinden görüyoruz ve Mohammed V Mozolesi’ni, Hassan Kulesi’ni ziyaret ediyoruz sonra Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Kazablanka şehir turu sonrası geceleme ve akşam yemeği için Marakeş’deyiz.

6. GÜN  MARRAKECH.

Sabah kahvaltısının ardından günümüz Marakeş turuna ayrılmıştır. Marrakech şehir turunda; Menara Bahçeleri, İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadien Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek yerler arasındadır. Gezimize Afrika’daki en hareketli şehir meydanı olan Jmaa El Fna ile devam ediyoruz.  Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen; marakşilerin buluşma alanı keyifli vakit geçirilecek yerler arasındadır. Marrakech kapalı çarşıda alıveriş için verilecek serbest zaman sonrası geceleme ve akşam yemeği Marrakech de.


7. GÜN MARAKEŞ- ESSAOUİRA 170 -  MARAKEŞ

Otelde alınacak kahvaltı sonrası endemik bir bitki olan Argan bölgesinden geçerek ( Argan yağı kooperatifi gezme olanağı)  Essaouira’ya hareket ediyoruz. Essaouira’da Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan ESSAOUIRA uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında dalga almayan bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Fas’ın gizemli kentlerinden Marakeş kiremit rengi ile Fes ve Meknes sarısı ile Essaouira ise mavi ve beyaz ile hafızalarınızdaki renk cümbüşünü tamamlar. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri ile birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Bohem hayatı seçen binlerce Avrupalı şehrin tarihi medinasında (sur içi) kiraladıkları, satın aldıkları evlerde yaşarlar. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler. Şehirde; kale, medina, çarşı, eski liman gezeceğimiz yerler arasında. Kilimler, yöreye has ağaç işleri, deri işlemeler, Fas’a özgü el işleri tarihi ve canlı çarşısındaki dükkânlarda alışveriş imkânı.  Güzel bir gün sonrası, gönlümüzü burada bırakarak Marakeş’e geri dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Marakeş’de.


8. GÜN MARAKEŞ - CASABLANCA – İSTANBUL

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Casablanka’ya hareket ediyoruz.  Casablanca Mohammed VI Havaalanı’na Saat 12:00 sularında Havaalanında oluyoruz; check-in işlemlerinden sonra THY TK 618  sefer sayılı uçuşu ile saat 17:00’a İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 21:20 İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir başka seyahatimizde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler
 • Akşam Yemekleri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ekstra Turlar
 • Öğle Yemekleri
 • Seyahat Sigortası
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
Tur Özeti

Bu tur uçakla gerçekleşmektedir.

Tarih Aralığı : 12.07.2018 / 19.07.2018


Fiyata Neler Dahil ?
 • Akşam Yemekleri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti

Neden Elçi Tur ?
Uygun fiyatlar, Güvenlir HizmetUygun fiyatlar, Güvenlir Hizmet
Avantajlı Ödeme SeçeneklerAvantajlı Ödeme Seçenekler
30 Yıllık sektör tecrübesi30 Yıllık sektör tecrübesi
Reklam 1
Web Tasarım
444 28 29
Türkiyenin Her Yerinden
Ekonomik Hac ve Umre