7 Gece / 8 Gün Konaklama
1525
1
 • İstanbul Atatürk Havalimanı
 • Malaga
22.08.2018

 

                  "MARAKEŞ (2) - FEZ (1) - TANCA (1) - SEVİLLA (1) - GRANADA (2)"

                     Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

                    7 Gece 8 Gün

                 (Kazablanka gidiş - Malaga dönüş)

                 Tüm turlar ve akşam yemekleri dahil!!!
   
 
1. Gün  Çarşamba İSTANBUL - KAZABLANKA - MARAKEŞ
 

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:30'da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 617 sefer sayılı uçuşu ile 10:55'te Kazablanka'ya uçuş. Yerel saat ile 14:00'te varış. Varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Marakeş şehir turu için hareket. Şehre varışımızı takiben İslam medeniyeti için önemli bir kilometre taşı olan Kutubiyye Camii'ni ziyaret edeceğiz. İbn Haldun'un bilgisi ve takvasına övgüler dizdiği İbn Tumert "İslam'ın esasları değiştiriliyor" diyerek Murabıt hanedanlığına son verir. Başkent Marakeş'i fethettikten sonra yerine geçen Abdel Mumin ve torunu Yakup EL Mansur tarafından 12. Yüzyılda inşa edilen Kutubbiye Camii, aynı dönemde inşa ettirilen İşbiliye (Sevilla) Camii'nin ikiz kardeşi olarak bilinir. 30 km uzaktan bile görünebilen anıtsal minaresi, yüzyıllarca Endülüs İslam devletinin sembolü olmuştur. Cami'de verilecek akşam namazı arasından sonra akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

2. Gün  Perşembe MARAKEŞ
 

 

Sabah kahvaltısının ardından Marakeş şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Menara bahçeleri, 16.yy'da Saadien Hanedanlığı döneminden kalan türbeler, Bin Yusuf Medresesi ve Camii, Marakeş ulusal müzesi ve birçok İslam aydını yetiştiren tarihi medrese, şehrin en eski camii olan Ali Bin Yusuf, Marakeş çarşısı ve dünyaca ünlü Cma El Fina meydanı görülecek yerler arasındadır Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

3. Gün  Cuma KAZABLANKA - FEZ
 

 

Sabah kahvaltısının ardından Kazablanka'ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben II. Hassan Camii'ne transfer. Dünyanın en büyük camilerinden biri olan 20.yy Fas devletinin nişanı olan bu Cami'de Cuma namazını kılmak üzere serbest zaman. Namazımız sonrası Kazablanka şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Kazablanka Katedrali, V Mohammed Sarayı ve Meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra okyanus kıyısında yer alan kordon boyunda, dev dalgaları seyredecek, ardından başkent Rabat'a hareket edeceğiz. Rabat'a varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda 20.yy'da Fas'a bağımsızlığını kazandırmış V. Muhammed türbesi, Muhavvid'lerin eseri olan Hassan minaresi, Kraliyet sarayı ve meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında Fez'e transfer. Fez'e varışımızın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

4. Gün  Cumartesi FEZ - TANCA
 

 

Sabah kahvaltısının ardından Fez şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Bin seneden fazla bozulmadan kalmış en eski İslam şehri olan Fez el Bali ve çevresine önce bir tepeden bakacak, coğrafya ve şehrin kuruluşu hakkında bilgiler alacağız. Ardından şehrin dar sokaklarından ilerleyerek şehir turumuza başlayacağız. Şehir turumuzda El Attarin medresesi, Najjarin çeşmesi, dünyanın en eski üniversitelerinden El Karaviyyin Medresesi, Emevi dönemi ihtişamını yansıtan Ebu İnan medresesi görülecek yerler arasındadır. Alışveriş için verilen serbest zamanımızı İbn Haldunların ve İbn Battutaların dolaştıkları sokaklarda dolaşarak harcadıktan sonra Meknes antik kentine hareket ediyoruz. 17.yy'da Molla İsmail tarafından kurulan ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Meknes'e varışı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Etrafını çevreleyen 40 km'lik surların içerisinde bulunan bu şehirde 17.yy'a ait sulama havuzu olan Agdal, Fas'ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Molla İsmail Türbesi ve El Hedim meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Tanca şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

5. Gün  Pazar TANCA - İŞBİLİYE (SEVİLLA)
 

 

Sabah kahvaltısının ardından feribot saatine bağlı olarak Tanca şehir turunu yaptıktan sonra Tarifa şehrine geçmek üzere limana hareket ediyoruz. Tarık Bin Ziyad'ın rotasını takip ederek, adını vermiş olduğu Cebelitarık (Tarık'ın Dağ'ı) Boğazı'nda yapacak olduğumuz feribot yolcuğu sonrasında Avrupa Kıtası'na ayak basıyoruz. Tarık Bin Ziyad'ın Avrupa'da kalıcı olduklarını göstermek, geri dönüşlerini imkansız kılmak için donanmasını ateşe verdiği bu bölgeye varışımızı takiben Cadiz şehrine hareket ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda San Sebastian Kalesi, Falla Tiyatrosu, 18. yy'a ait Katedral, antik şehir merkezi ve çarşısı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası her dine inanç özgürlüğü tanıyan ve her inanç kesiminin özgürce beraber yaşaması için bir ortam oluşturan, gelmiş geçmiş en gelişmiş ve medeni toplum olarak gösterilen Emevi Devlet'inin ilk başkenti İşbiliye (Sevilla) 'ye hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Kastilya Kralı III. Ferdinand'ın şehri ele geçirdikten sonra kiliseye çevirdiği Ulu Camii (Santa Maria Katedrali), nehri korumak için yapılan kulelerden ayakta kalan tek kule olan Altın Kule, Muhavvid şehir surları, Plaza Nueva (Yeni Meydan) ve 1928 yılında 1929 İber-Amerikan Exposu için inşa edilen Plaza de Espana (İspanya Meydanı) görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

6. Gün  Pazartesi İŞBİLİYE - GIRNATA (GRANADA)
 

 

Sabah kahvaltısının ardından Alkazar Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Avrupa'nın en yaşlı sarayı Alcazar, Arapça El-kasr kelimesinin Avrupa'da dönüşüme uğramış halidir. Muvahhidler döneminde, 1181 yılında Toledo'lu mimar Calubi tarafından yapımına başlanan Alcazar, sultanların ikamet alanı olarak kullanılmış. Bahçelerinin güzelliği ile göz kamaştıran, cennet bahçeleri benzetmesi ile bilinen Alcazar Bahçeleri'ni ziyaretimizin ardından Kurtuba (Cordoba) şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Emevilerin başkenti Kurtuba'da, 600'e yakın cami arasından kiliseye çevrilmesine rağmen, hala bütün ihtişamıyla bizleri karşılayan Kurtuba Merkez Cami-I Şerif, seferad Yahudilerin İspanya'yı terk etmeden önce yoğunlukla ikamet ettikleri La Juderia mahallesi, Augustus tarafından yaptırılan Roma Köprüsü ve Antik Roma Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Gırnata (Granada) 'ya hareket ediyoruz. Gırnata'ya varışımızın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

7. Gün  Salı GIRNATA
 

 

Sabah kahvaltısının ardından Gırnata şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Nasri Hanedanlığı Döneminde Camii El Kebir (Ulu Camii) olarak bilinen Gırnata'nın en büyük camisinin olduğu yerde yükselen Granada Katedrali, Müslüman dönemden kalma olup İspanya'da yok edilmeden kurtulabilen tek hamam Banos Arabes, İspanya'da yıkılmadan günümüze ulaşan tek kervansaray örneği olan Corral del Carbon ve Endülüs Müslümanlarının kurduğu çarşı dükkanları Alcaiseria görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası El Hamra Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Arap mimarisinin Qalat Al-Hamra örneğinde yapılan saray ve kale yapısı, M.S. 889'da Roma döneminden kalan surların üzerinde küçük bir kale olarak inşa edilmiştir. 13. yüzyılın ortalarına kadar bir onarım yapılmayan kale, bu dönemde Gırnata Emiri Muhammed Nasır döneminde bugünkü özgün yapısına kavuşturulmuştur. 1333'te Gırnata Sultanı I. Yusuf, kaleyi hükümdarlık sarayına dönüştürdü. 1492'de bölgede yeniden Hıristiyan hakimiyetinin sağlanmasının ardından sarayda kısmen Rönesans mimarisinin örnekleri de inşa edildi. Turumuz sonrası Gırnata şehir merkezine transfer. Alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
 

 

8. Gün  Çarşamba MALAGA - İSTANBUL
 

 

Sabah kahvaltısı sonrası Ünlü ressam Pablo Picasso'nun doğduğu şehir olan Malaga'ya hareket ediyoruz. Varışa istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba göreceğimiz yerler arasındadır. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK1306 sayılı tarifeli seferi ile saat 13:10'da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18:20'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Başka bir gezide görüşmek üzere.


Dahil Hizmetler :

· Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Kazablanka (CMN) / Malaga (AGP) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
· Havalimanı vergileri
· 4* otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklamalar
· Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
· Tüm şehirler arası transferler
· Programda bulunan tüm turlar
· Fas - İspanya arası feribot bileti
· Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
· Zorunlu Seyahat Sigortası
· Şehir Vergileri (25 Euro)


Hariç Hizmetler :

· Vize ücreti (120 Euro)
· Özel Seyahat Sağlık Sigortası 
· Yurt dışı çıkış harcı bedeli
· Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
· Müze ve ören yerleri giriş ücretleri


 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler
 • Akşam Yemekleri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti
 • 15 TL tutarındaki yurt dışı çıkış harcınız
 • Ekstra Turlar
 • Öğle Yemekleri
 • Seyahat Sigortası
 • Tur esnasında katılım gösteceğiniz tüm ekstra gezileriniz
 • Tüm kişisel harcamalarınız
 • Ücretli olması halinde, uçuş sırasındaki tüm catering hizmetleri
Tur Özeti

Bu tur uçakla gerçekleşmektedir.

Tarih Aralığı : 22.08.2018 / 29.08.2018


Fiyata Neler Dahil ?
 • Akşam Yemekleri
 • Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Panaromik Şehir Turları
 • Şehir Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Uçak Bileti

Neden Elçi Tur ?
Uygun fiyatlar, Güvenlir HizmetUygun fiyatlar, Güvenlir Hizmet
Avantajlı Ödeme SeçeneklerAvantajlı Ödeme Seçenekler
30 Yıllık sektör tecrübesi30 Yıllık sektör tecrübesi
Reklam 1
Web Tasarım
444 32 70
Türkiyenin Her Yerinden
Ekonomik Hac ve Umre